سبحان دکور

یک دکوراسیون خوب و موفق دارای بافت و طرح‌های متنوع است. استفاده از طرح و بافت در طراحی داخلی سبب می‌شود شما فضایی متنوع و باروح داشته باشید. همچنین بافت از یکنواختی محیط می‌کاهد و فضایی به‌دوراز کسالت می‌آفریند. البته استفاده از بافت در طراحی داخلی قوانین خاص خودش را دارد. ما در این مقاله سعی داریم شمارا با انواع بافت‌های مؤثر در محیط آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

بافت کنفی در دکوراسیون داخلی

مبل ال کنفی طرح کیا گالری مبل پارسا

مبل ال کنفی طرح کیا گالری مبل پارسا

کنف یک عنصر ارگانیک و طبیعی است که رنگی به رنگ خاک دارد و یادآور حضور طبیعت است. شما می‌توانید از کنف در پوشش کف منزلتان با موکت کنفی استفاده کنید و یا اینکه از اکس سوری‌های کنفی مانند جاکتابی در محیط زندگی‌تان بهره ببرید.

آباژور رومیزی b130

لوستر آویز چند شعله

شاخه گل مصنوعی

بافت پولیشی یا خزدار در دکوراسیون منزل

پتو پولیشی

این نوع بافت حس گرما را به محیط القا می‌کند. می‌توان گفت بهترین نوع آن، پارچه‌های خزدار با طراحی برگرفته از پوست حیوانات هست. شما می‌توانید در فصل سرما از این بافت در فضای زندگی‌تان استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، گرمای مطلوبی به محیط ببخشد.

ست روتختی خرز مرینوس

کوسن گردنی فیل خنگول

بافت صیقلی در دکوراسیون

بافت صیقلی مانند آینه، یکی از مؤثرترین بافت‌ها به شمار می‌رود. این نوع از بافت به دلیل صیقلی بودن و انعکاس نور از خود، سبب می‌شود فضا روشن‌تر به نظر برسد و بازتاب نور به‌خوبی ایجاد شود. همچنین استفاده از آینه، باعث عمق دادن به سبحان دکور می‌شود که همین امر کمک می‌کند فضاهای کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسند.

آینه دکوراتیو

آینه دکوراتیو

آینه و کنسول اسپیدار

بافت توری در دکوراسیون داخلی

نمی‌توان منکر زیبایی این بافت شد. بافت تور از گذشته‌های دور با ما همراه بوده است. استفاده از پرده‌های توری در هر فضا می‌تواند آن مکان را رؤیایی کند. برای زیبایی دوچندان محیط زندگی‌تان پیشنهاد می‌کنیم در کنار هر جنس پرده‌ای که انتخاب کرده‌اید حتماً از پرده‌های توری هم به‌عنوان یک مکمل باشکوه استفاده کنید.

پرده پذیرایی طرح گل

رمیزی های تور فرانسه جدید ۵ پارچه ( رنگ صورتی بژ)

بافت چرمی در دکوراسیون منزل

بافت چرم یکی دیگر از عناصری است که با الهام از طبیعت به فضای زندگی انسان آورده شده است. دوستداران این بافت باشکوه سعی می‌کنند با استفاده از تکه‌ای کوچک هم که شده است به حال و هوای خانه‌شان جان طبیعی ببخشند. چنانچه شما هم دوست دار این عنصر گرم و زیبا هستید می‌توانید از مبلمان ساخته‌شده با چرم مصنوعی در منزلتان استفاده کنید.

مبل چرمی تک مارینا ایتال فوم

مبلمان چستر فیلد ایتالیا برند Natuzi

مبل چسترفیلد سه نفره

بافت چوب در دکوراسیون

این بافت ازبافت‌های معروف و دوست‌داشتنی در طراحی داخلی است. شما می‌توانید از محصولات با چوب طبیعی و یا محصولات مصنوعی با بافت چوب، در محیط زندگی‌تان استفاده کنید. استفاده از بافت چوب گرما و صمیمیت را در محیط به ارمغان میاورد.

آباژور چوب طبیعی “هدرا”

جا لباسی تمام چوب دوگر

نیمکت پارچه و چوب طرح دار

بافت پارچه‌ای در دکوراسیون خانه

پارچه یک عنصر جدانشدنی در محیط داخلی است. شما می‌توانید از انواع پارچه با طرح‌های راه‌راه، چهارخانه، گل‌دار و ساده در فضا استفاده کنید. حضور پارچه در هر محیطی احساس حضور در خانه و آرامش ناشی از آن را به اشخاص القا می‌کند.

پارچه مبلی و پرده

تشک پارچه ای صندلی

کوسن پارچه کتانی چاپ بافت درشت خانه درسا

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر درباره انواع بافت و کاربردشان مطالب انواع پارچه رومبلی را قبل از خرید بشناسید و انواع چوب کابینت، بهترین چوب کابینت آشپزخانه را بشناسید را مطالعه بفرمایید. 

نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه سبحان دکور