سبحان دکور

بهار برای مردم ایران به منزله کارت دعوت برای شروع پیک نیک ها و طبیعت گردی است. هرچقدر هم در عید پیک نیک رفته باشید بازهم نمیتوانید از پیک نیک سیزده بدر بگذرید! سیزده به در هایی که همیشه بارانی پیش بینی می شود ولی آفتابی از آب در می آیند. برای اینکه بیشترین لذت را از سیزده به درتان ببرید بهتر است با چند بازی گروهی متفاوت آشنا شوید!

سیزده بدر

غذای ساده تر بازی بیش تر

هرچند از نظر خیلی ها سیزده بدر به جوجه اش است ولی می توانیدغذاهای ساده تری در خانه درست کنید، با خود به طبیعت ببرید و در آنجا میل کنید. صرف نکردن وقت برای پختن غذا در سیزده بدر باعث می شود تا حوصله و وقت بیشتری برای بازی کردن داشته باشید. یادتان باشد حتما کاهو سکنجبین بخورید!

بازی های دسته جمعی در سیزده بدر

در سیزده بدر چی بازی کنیم؟

در سیزده به در همه باید بازی کنند؛ پس بازی هایی را باید برگزینیم که محدودیت نفرات نداشته باشند! گاهی هم باید به به شرایط جسمانی پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها توجه کنیم و بازیهایی را انتخاب کنیم که بشود نشسته انجام داد و نیازی به تحرک زیاد نداشته باشد مانند دوز، اسم فامیل و …

برای آشنایی بیش تر با این بازی ها مطلب ۱۰ بازی دسته جمعی پرطرفدار، از اسم فامیل تا مافیا ! را مطالعه کنید.

بازی فریزبی یکی از بازی های دسته جمعی مناسب سیزده بدر

بازی فریزبی در سیزده بدر

در سیزده بدر فریزبی هیجان انگیز تر است!

فیریزبی یک بازی گروهی است که در قالب دو تیم حداقل دو نفره و حداکثر هفت نفره انجام می شود. اگر تا به حال فریزبی بازی نکرده اید بهتر است تصاویر زیر را با دقت ببینید تا بتوانید به درستی فریزبی را پرتاب کنید. یک زمین انتخاب کنید که بتوانید ابتدا و انتهایش (۶۴ در ۳۶ متر) را مشخص کنید. از هر طرف چند متری (۱۸ متر) به داخل بیایید و محدوده های گل را تعریف کنید. فریزبی نباید بیش تر از ده ثانیه دست کسی بماند و کسی که فریزبی در دستش است نباید حرکت کند با پاس دادن فریزبی باید آن را به محدوده گل برسانید.

نحوه گرفتن فریزبی برای بازی در سیزده بدر

نحوه صحیح گرفن فیریزبی در دست

نحوه صحیح پرتاب کردن فریزبی در سیزده بدر

نحوه صحیح پرتاب کردن فریزبی در سیزده بدر

برای سیزده بدر امسال سری به وسایل پیک نیک اهالی فن در سبحان دکور بزنید تا سیزده بدری راحت تر و شادتر داشته باشید!

میز و نیمکت پیک نیک

میز و نیمکت پیک نیک

کتری Primus Litech Kettle کوه گرد

ظرف خوراک پز Kovea Solo 2 کوه گرد

ماهیتابه تک کوه گرد Primus Silicone Handle

ظرف خوراک پز کوه گردPrimus Litech Trek Kettle

ظرف خوراک پز کوه گرد Primus Classic Mini Set

بازی با بادکنک های پرآب درسیزده بدر

بادکنک های پر آب برای بازی دسته جمعی در سیزده بدر

باد کنک و رودخانه خطر خیس شدن به همراه دارند!

اگر فکر میکنید بازی با بادکنک های پر از آب برای بچه هاست باید بگویم زودتر از روزتان پیر شده اید و به کودک درونتان اصلا توجهی نمی کنید. البته حواستان به هوا باشد و اگر هوا را کمی سرد یا ناملایم دیدید این بازی را انجام ندهید و برای پر کردن بادکنک ها از آب رودخانه استفاده کنید تا آب تصفیه شده هدر نرود! در روز طبیعت حواستان به آب و طبیعت باشد!

بازی های دسته جمعی سیزده بدر

دست بزن و توپ رو بگیر

به غیر از بازی وسطی بازی های دیگری هم هستند که به صورت دسته جمعی و تنها با یک توپ انجام میشوند مثل دست بزن و توپ رو بگیر! همگی یک حلقه را تشکیل دهید و یک نفر را وسط بگذارید تا توپ را به هرکسی که می خواهد پاس دهد. قبل از گرفتن توپ شخص باید یک بار دست بزند و بعد توپ را بگیرد در غیر این صورت می سوزد.

بازی دسته جمعی والیبال پتویی در سیزده بدر

والیبال پتویی را بعد از نهار بازی کنید

برای بعد از غذا که کمی خواب آلود شده اید بهتر است والیبال پتویی بازی کنید! به این صورت که هر تیم گوشه های پتویش را می گیرد و با بالا و پایین کردن پتو، توپ را به سمت پتوی بازیکنان تیم مقابل می اندازد و آن ها هم باید توپ را دریافت و سپس به همین شیوه توپ را پرتاب کنند.

گره زدن سبزه عید در سیزده بدر

دروغ سیزده یا دو راست یک دروغ؟

چرا باید در سیزده بدر دروغ بگوییم؟ دروغ سیزده ریشه ایرانی ندارد بلکه تحت تاثیر اول آپریل(روز قبل از سیزده بدر) که روز جهانی احمق هاست، شکل گرفته است. در همین راستا می توانید بازی دسته جمعی دو راست یک دروغ را انجام دهید و با این کار میزان شناخت اطرافیانتان را از خودتان تشخیص دهید. باید سه جمله در مورد خودتان بگویید که دو راست و یک دروغ باشد و اطرافیان دروغ را باید تشخیص دهند.

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه سبحان دکور