سبحان دکور

درحالی به شب های سرد زمستانی نزدیک می شویم که باید به فکر مصرف انرژی در جامعه باشیم زیرا صرفه جویی نه تنها به وضعیت مالی شما کمک خواهد کرد بلکه تاثیر مثبتی بر محیط زیست نیز خواهد داشت. تنها با تغییرات کوچکی در عادت و رفتار هایمان می توانیم به بهبود بهره وری انرژی خانه ی خودمان کمک کنیم. برای آشنایی با استراتژیهای ذخیره انرژی تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

صرفه جویی انرژی

تنظیم وضعیت بهینه دمای سبحان دکور

 روزهای آفتابی در فصل سرما موقعیت مناسبی است تا پرده های جنوبی را در طول روز کنار بزنید و بگذارید نور خورشید به طور طبیعی گرمایش خانه شما را فراهم کند. درجه حرارت خانه در زمستان را روی ۲۰ درجه تنظیم کنید، برای آشپزخانه و حمام نیز همین حدود در مورد در نظر بگیرید.

مبلمان و اکسسوری پرووال
تصویر مبلمان و اکسسوری پرووال

پرده مخمل دکوتین

پرده و شید رول پرووال

پرده پانچ کتان دکوریما کد ۷۸۱۱

جایگزینی لامپ ها

تنظیم روشنایی و لوازم برقی

به طور متوسط ۴۰% مصرف مجموع مصرف انرژی الکتریکی هر خانه مربوط به روشنایی آن است. تعویض لامپهای معمولی و افزودن وسایل انعکاسی از جمله راهکارهایی هستند جهت بهینه کردن مصرف انرژی روشنایی. لوازم الکتریکی حتی در حالت خاموش نیز برق مصرف می کنند پس بهتر است لوازم الکتریکی که بندرت مورد استفاده قرار می گیرند را در زمانی که خاموش هستند از برق جدا کنید.

مطلب پیشنهادی: لامپ SMD چیست؟ بهتر از این برای نورپردازی خونه پیدا نمیشه!

استفاده از سیستم گرمایشی

استفاده از سیستم گرمایشی مناسب هم از دیگر مواردی است که می‌تواند باعث صرفه‌جویی انرژی خانه شما شود زیرا که بیش از نیمی ازمصرف انرژی خانه ها مربوط به سیستم های گرمایشی آنهاست. در هنگام خرید وسیله گرمایشی به اندازه سبحان دکور ها توجه کنید.

جلوگیری از هدر رفت انرژی از طریق پنجره ها

بیشترین میزان هدر رفت انرژی همواره از طریق پنجره ها صورت می گیرد در زمستان برای جلوی پنجره ها از پرده های ضخیم استفاده کنید ولی در طول روز برای گرم کردن خانه آن‌ها را کنار بزنید تا زمین خورشید استفاده کنید. همچنین نصب پنجره های دوجداره با قابهای فلزی ترمال بریک چوبی یا یو پی وی سی upvc استاندارد تاثیر بسزایی در جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد زیرا این پنجره ها باعث کاهش ۷۰ درصدی اتلاف انرژی می گردند.

مطلب پیشنهادی: انواع پنجره دو جداره، کار از محکم کاری عیب نمیکنه!

پنجره دو جداره

پنجره دو جداره

پنجره دو جداره UPVC

 برای پنجره های تک جداره استفاده از درزگیر ها باعث تاثیر گذاری در کاهش هدر رفت انرژی می شوند. دقت داشته باشید که برای حفظ تأثیرات مناسب درزگیر آنها را به طور منظم تعویض کنید.

درها را ببندید

بستن درهای سبحان دکور ها یکی از راه های صرفه جویی سوخت در فصل سرما است که از ورود سرما به داخل خانه جلوگیری می کند.

وضعیت مناسب برای رادیاتور ها

برقراری جریان مناسب هوا در اطراف رادیاتور و شوفاژ و فن کوئل باعث بهره مندی بیشتر از توان گرمایشی آنها می شود (کنکسیون). لازم است رادیاتورها در پشت پرده ها و بین اساس منزل محصور نشوند تا بتوانند تبادل مناسبی با محیط داشته باشند. به منظور بهره وری بیشتر از انرژی رادیاتورها می‌توانید یک لایه ورق آلومینیومی در پشت رادیاتور قرار دهید تا بازتاب حرارتی افزایش یابد.

مطلب پیشنهادی: انواع رادیاتور، امسال فضای خانه خود را گرم نگه دارید!

حوله خشک کن گرماسازان

رادیاتور قرنیزی

اینگونه سرمایه‌گذاری‌های کوچک معمولا نتایج مطلوب و مقرون به صرفه ای در فصل سرما به همراه خواهند داشت.

نویسنده: عارفه رشیدیان | تحریریه سبحان دکور