سبحان دکور

آلرژی قطعا شما را نمی کشد ولی می تواند با کوچک ترین بهانه زندگی را به مدت یک هفته تا ده روز به کامتان تلخ کند! من هم آلرژی دارم برای همین می دانم که چقدر این حساسیت های تنفسی حرص درآر هستند. با من در سبحان دکور همراه باشید. این بار می خواهم رازهایی را برای داشتن یک آپارتمان عاری از آلرژی با شما در میان بگذارم. شما باید راه های مقابله با آلرژی در خانه را بدانید!

آلرژی در سبحان دکورکار خانه

شما باید آلرژی خود را بشناسید!

چه زمان هایی آلرژی شما تشدید می شود؟ به چه چیز هایی بیش تر واکنش نشان می دهید؟ به طور مثال گرد و غبار و گرده های گل بیشتر از همه آلرژی من را تشدید می کند ولی موی حیوانات مثل سگ و گربه نه! مواردی هستند که در تمام عادات آلرژی مشترک هستند مثل گرد و غبار . اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک لیست از موارد آلرژی زا برای خودتا تهیه کنید.

تمیز کردن عوامل آلرژی زا از خانه

یک خانه بدون آلرژی همواره تمیز است

شما تا الان باید یک متخصص تمیزی شده باشید چون گرد و غبار و البته در شهرهای بزرگی مانند تهران دوده بزرگ ترین دشمن شماست. برای اینکه بتوانید یک منزل بدون آلرژی داشته داشته باشید؛ نیاز به یک چیدمان خاص دارید. یک چیدمان بدون الرژی یعنی دوری از تلنبار کردن وسایل در منزل!

نشیمن بدون آلرژی

برای داشتن یک نشیمن بدون آلرژی باید به اندازه کافی بین مبلمانتان فاصله بگذارید. شما باید در اطراف مبلمان به راحتی حرکت کنید تا کوچک ترین گرد و غبار را هم تمیز کنید. از داشتن قفسه های دکوری متعدد خودداری کنید چون این قفسه ها مکان خوبی برای جمع شدن آلودگی ها هستند و زمان زیادی را برای تمیز شدن از شما می گیرند.

تحریک آلرژی در خانه

برای داشتن یک سبحان دکور خواب بدون آلرژی باید مطمعن شوید دور تختتان پاک است. بدترین حالت عود آلرژی زمانی است که با یک عطسه از خواب بیدار می شوید و دیگر نمی توانید بخوابید. اگر در سبحان دکور خوابتان میز تحریر و کتابخانه دارید، دقت کنید که حتما فاصله مناسبی با تختتان داشته باشند و هر روز یا روزدرمیان تمیز شوند. کتاب ها جاذب گرد و خاک هستند و خود کاغذ ذرات ریزی را تولید می کند. ملحفه ها را هر یک یا دو هفته تعویض کنید؛ مخصوصا بالشت ها و کوسن ها چون مستقیما با بینی شما در ارتباط هستند. از تلنبار کردن وسایل اضافی زیر تخت خود داری کنید تا هوا بین تخت در جریان باشد.

مبلمان و کالای دکوراتیو خانه درسا
تصویر خانه درسا

کدام نوع مبلمان آلرژی را تحریک نمی کنند؟

مناسب ترین مبلمان برای خانه های بدون آلرژی مبلمان چرم یا وینیلی است. مبلمان های چرم در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند. شاید قیمتشان کمی بالا باشد ولی به چشم یک سرمایه گذاری به آن نگاه کنید که ضامن سلامت شماست. مبلمان چرم و وینیلی به راحتی تمیز می شوند. در هنگام خرید یک مبلمان بدون آلرژی دقت کنید که پایه داشته باشد و به طور کامل روی کف ننشیند تا بتوانید به راحتی زیر مبل و صندلی ها را تمیز کنید.

مبل چرم تک نفره درسا مدل چستر

۱۰۶۰۰۰۰۰تومان

مبل چسترفیلد سه نفره

مبل ونیز۲ نیک آذین

مبل راحتی مدل چستر ۸ نفره

مبل لاولی بد؛ مدل ایرسا

مبلمان راحتی یاشیل مدل چستر

فرش و موکت ضد آلرژی تهیه کنید

فرش و موکت هیچ گاه کاملا از گرد و غبار پاک نمی شوند و خودشان هم منبع تولید پرز هستند، به خصوص اگر از تابلو فرش استفاده می کنید. اما نمی شود که خانه بدون فرش باشد. برای داشتن یک خانه بدون آلرژی فرش با تراکم پایین تهیه کنید و ترجیحا الیالفش از جنس پشم و یا ابریشم نباشد. هفته ای یک بار جارو برقی بکشید و سالی یک بار بشویید.

پرده پلیسه دار برای خانه بدون آلرژی انتخاب نکنید

یک خانه بدون آلرژی قطعا دارای پرده است چون پرده به عنوان یک فیلتر عمل می کند و نمی گذارد آلودگی وارد خانه شود ولی چه نوع پرده ای باید تهیه کنید؟ پرده های سبک مناسب آپارتمان های بدون آلرژی هستند. از خرید پرده های رومن، آکاردئونی و پلیسه دار اجتناب کنید. این پرده ها گرد و غبار را در خود نگه می دارند و به راحتی قابل شست و شو نیستند. از زدن والان های متعدد و سنگین به خصوص از جنس مخمل دوری کنید تا عوامل آلرژی زا را از منزلتان دور کنید.

پرده مخمل دکوتین

پرده پانچ مخمل بنفش

پرده مخمل دکوتین

پرده مخمل دکوتین

نوزاد و کودک خود را از آلرژی حفظ کنید

آلرژی در بدن نوزاد شما وجود ندارد بلکه با تکرار تبدیل به یک واکنش عادی برای بدن کودکتان می شود و باعث می شود هر وقت اندکی گرد وارد دستگاه تنفسی اش شود آژیر آلرژی به صدا درآید. برای این کار بهتر است اسباب بازی ها را هرچند وقت یک بار بشویید و مطمعن شوید روی هم تلنبار نمی شوند. و تمام نکات بالا را برای سبحان دکور کودکتان هم رعایت کنید.

برای داشتن دکوراسیون فاقد آلرژی برای سبحان دکور خواب کودکتان از محصولات کودک اهالی فن در سبحان دکور دیدن کنید:

پرده سبحان دکور کودک

پرده سبحان دکور کودک

کاغذ دیواری سبحان دکور کودک کد۶

سرویس سبحان دکور نوزاد

قفسه سبحان دکور کودک و نوجوان

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه سبحان دکور