سبحان دکور

برای رسیدن به دکوراسیونی ایده‌آل و دوست داشتنی، کافی است حلقه‌های مهم و اصلی طراحی دکوراسیون را بدانید تا بتوانید با ساده‌ترین روش به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. به همین منظور در این مطلب قصد داریم چند تکنیک را با شما در میان بگذاریم، تا با رعایت آنها از دکوراسیون منزل‌تان لذت ببرید. با ما همراه باشید.

سادگی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون حمام
تصویر شرکت آدمیرال

هیچ چیز مانند حوله‌های سفید، نمی تواند نشان دهنده‌ی تمیزی فضای سرویس بهداشتی‌تان باشد. همچنین حضور گلدانی به رنگ آبی آسمانی، با گل‌های کرم و سبز رنگ، میتواند جلوه‌ای خوشایند در این فضا بیافریند. حضور چند شمع زیبا میتواند مکمل خوبی برای چنین دکوری باشد.

مطلب پیشنهادی: تزیین سرویس بهداشتی با وسایل ساده و زیبا

چیدمان ساده و زیبای کتابخانه

به سراغ کتابخانه‌تان بروید و به آن سروسامانی بدهید. ترتیب منظمی برای کتاب‌ها در نظر بگیرید. جلد کتاب‌های کهنه را تعویض کنید. قسمت‌هایی از کتابخانه را خالی بگذارید و به جای قرار دادن کتاب، از لوازم تزئینی مانند قاب عکس و یا انواع شمع استفاده کنید.

دکوراسیون ساده و خوش رنگ با ثمره های طبیعت

یک ظرف از میوه‌های خوش‌رنگ مانند لیمو و پرتقال در فضای آشپزخانه می تواند حس شادابی و سرزندگی را در فضا منتشر کند. قراردادن گلدان یا پارچی پر از گل‌های طبیعی با رنگ‌های شاداب، میتواند محیط زندگی‌تان را متحول کند.

مطلب پیشنهادی: ساخت گلدان با وسایل ساده، سبزی ها را اینجا بکارید!

خوابی به خلوص و سفیدی رویا

از ملحفه و روبالشتی‌های ساده و سفید رنگ استفاده کنید. سعی کنید رنگ‌های پرمایه را توسط اکسسوری‌های کوچک وارد سبحان دکور کنید. حس خوابیدن در رختخواب به رنگ سفید حسی وصف ناشدنی است!

دکوراسیون ساده و محلی با صنایع دستی

سبدهای بافته شده از حصیر و کنف را تهیه کنید و از آنها برای نگهداری اشیا کوچک در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنید. این سبدها در فضاهای مختلف خانه مانند آشپزخانه، سبحان دکور کودک، نشیمن و …کاربرد دارند.

مطلب مرتبط: ۱۰ ایده حصیری برای طراحی دکوراسیون داخلی

دسترسی آسان با وسایل ساده

در آشپزخانه برای نگهداری ادویه‌جات، ظروف شیشه‌ای تهیه کنید و نام هر یک را بر روی آن بنویسید. بهتر است جاادویه‌ها را در کشوهای بزرگ که معمولا در زیر گاز رومیزی تعبیه می‌شوند، قراردهید تا با یک نگاه بتوانید بدون هیچ مانعی آنها را بردارید.

مطلب پیشنهادی: تزیین آشپزخانه با وسایل ساده، ۱۰ ایده تر و تازه!

فضای خصوصی با یک مبل ساده

در قسمتی از خانه برای خودتان فضایی آماده‌سازی کنید تا در زمان نیاز با قرارگرفتن در آنجا به آرامش خاطر برسید. این فضا میتواند با قراردادن یک صندلی راک در کنار پنجره‌ای رو به خیابان باشد و یا با جاگذاری یک مبل راحتی در کنار کتابخانه‌تان خلق شود.

با سادگی از شلوغی پرهیز کنید

قراردادن بیش از حد لوازم و مبلمان در کنار یکدیگر نوعی سردرگمی و آشفتگی در محیط ایجاد می‌کند. سعی کنید هر چیز را در جای خودش قراردهید و از مبلمان با فاصله‌های مناسب از یکدیگر استفاده کنید. اینکار کمک می‌کند هر عنصر دیده شود و حرفی برای گفتن داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: تزیین سبحان دکور خواب با وسایل ساده، ۱۲ ایده بهاری!

یک پذیرایی مجلل با وسایل ساده

اگر تمایل دارید دکوراسیونی زیبا و با شکوه داشته باشید حتما میز پذیرایی‌تان را با یک رومیزی زیبا، تزئین کنید. فرقی نمی‌کند از رومیزی با سبک مدرن یا سنتی استفاده کنید، مهم این است که برای پذیرایی از مهمان خود فضایی مجلل با وسایلی ساده تدارک ببینید.

تقارن، رمزی برای سادگی و آرامش

تقارن همیشه در محیط پیشنهاد نمی‌شود ولی برای رسیدن به تعادل و آرامش در فضا، بهتر است بعضی اشیا را به صورت قرینه در سبحان دکور چیدمان کنید. مثلا قراردادن دو شمعدان بر روی میز ناهارخوری یا دو عدد آباژور در اطراف تختخواب، میتواند حس امنیت بالایی را ایجاد کند.

سبد لباس حصیری گیلانه

صندلی راکینچیر کدR_302 نیکو

گلدان اوریگامی

برای تهیه لوازم ساده برای منزل‌تان میتوانید به قسمت کالاها در سایت سبحان دکور وارد شوید و کالای مورد نظرتان را جستجو کنید.

نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه سبحان دکور