سبحان دکور

عید دیدنی یکی از زیبا ترین رسوم عید نوروز است. گاهی آنقدر دورهمی ها در عید دل انگیز می شود و خوش می گذرد که متوجه گذر زمان نمی شویم. هر چقدر هم که عید دیدنی ها شیرین باشند اما باید بدانیم چه زمانی مهمانی را ترک کنیم! میزبان خودش هم یا فردا مهمان است و یا مهمانی دارد. با سبحان دکور همراه باشید تا ترفند های عید دیدنی رفتن را بدانید!

عید دیدنی و مهمانی های نوروز

هفت سین 96
تصویر نیلوفر رضایی

عید دیدنی ها زمان مشخصی ندارند!

همه در عید نوروز باید به تعداد زیادی از اقوام و دوستان سر بزنند و به هرکسی که سر زده اند باید به خانه آن ها بیاید . به همین علت به عید دیدنی ” دید و بازدید” می گویند. تعداد زیاد عید دیدنی ها باعث می شود تا گاهی زمان های غیر معمول را برای رفتن به عید دیدنی انتخاب کنیم. پیشنهاد اول سبحان دکور به شما این است که زمان های غیر معمول را برای منزل نزدیکان و زمان های ایده آل تر را برای اقوام و دوستانی که رودربایستی دارید انتخاب کنید.

برای داشتن یک پذیرایی منحصر به فرد در نوروز ۹۷ مطلب تزیین پذیرایی عید، ۳۰ ایده که در نوروز ۹۷ رو می کنید! را از سری مطالب کمپین نوروزی سی قاب تا بهار سبحان دکور مطالعه کنید.

عید دیدنی و مهمانی های نوروز

زمان عید دیدنی تمام شد!

با این تفاسیر چطور بفهمیم میزبانمان خسته است؟ از کجا بفهمیم وقت مهمانی تمام شده است؟ میزبان شما وقتی خسته است و دیگر توانایی ادامه دادن به مهمانی را ندارد یک سری علائم را خواسته یا ناخواسته به شما نشان میدهد و شما با دیدن این علائم می توانید متوجه شوید که کم کم باید برای خداحافظی آماده شوید.

نگاه کردن مداوم میزبان به ساعت در عید دیدنی

۱- در آخر عید دیدنی به ساعتش نگاه می کند

نگاه کردن به ساعت نمی تواند همیشه دلیل بر خستگی میزبان یا اتمام مهمانی باشد! میزبان ممکن است برای غذایی که داخل فر گذاشته یا دسری که باید مدتی در یخچال بماند، ساعت را در نظر دارد و مراقب است تا غذاها به بهترین شکل آماده شوند. اگر نگاه کردن به ساعت بعد از سرو غذاها باشد و با فاصله نسبی کم مثلا هر ۱۵ دقیقه یک بار رخ دهد، آن وقت باید زنگ اتمام عید دیدنی در ذهنتان به صدا درآید.

تمیز کردن خانه بعد از عید دیدنی

۲- تمیز کردن خانه بعد از عید دیدنی

کمک به میزبان در شستن ظرف ها یا جمع کردن نسبی خانه یک رفتار بسیار عادی است. اگر شما هم با میزبانتان راحت و صمیمی هستید بهتر است کمی کمک حالش باشید. همچنین میزبان برای آوردن پذیرایی های مختلف مجبور است در حین عید دیدنی تمیز کاری های ریزی انجام دهد ولی اگر بعد از شستن ظرف ها باز هم ساعتی را در منزل میزبانتان سپری کردید به طوری که ساعت از نیمه شب گذشت و میزبانتان به جمع و جور کردن خانه پرداخت بدانید! وقت مهمانی تمام است و میزبان خانه اش را برای عید دیدنی های فردا آماده می کند.

پذیرایی در عید دیدنی

پذیرایی در عید دیدنی

۳- اتمام پذیرایی در عید دیدنی

موارد پذیرایی در عید دیدنی ها مشخص است و همه ما با رسوم و نحوه پذیرایی افراد فامیل و دوستانمان آشنا هستیم. معمولا آجیل، شیرینی، میوه، چای یا شرب و در برخی موارد شام یا نهار را شامل می شود. اگر بعد از آخرین باری که پذیرایی شده اید یک ساعت می گذرد زمان تشکر از مهربانی و زحمت میزبانتان رسیده است.

ظروف پذیرایی بیشتری برای عید دیدنی در مطلب ظروف پذیرایی جدید، برای عید دیدنی چی کم دارید؟ ببینید!

سرویس۱۷ پارچه چایخوری لیلین چینی زرین

ظروف سفالی اکنون گالری

سرویس ۱۷ پارچه چای خوری آسمان چینی زرین

ظرف بزرگ لبه پوستی پادما

کاسه گلدار پرنده خاک و خیال

تماس با تاکسی برای مهمامانان

۴- نگرانی میزبان از نحوه بازگشتتان

در ایران مرسوم است که گاهی میزبان مهمان هایش را به منزل برساند. اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید و بعد از اتمام نسبی عید دیدنی میزبانتان نگران است چطور به منزل باز میگردید و پیشنهاد می دهد که برایتان تاکسی بگیرد شما به آخر عید دیدنی نزدیک شده اید.

دید و بازدید های عید بسیار لذت بخش هستند اما کمی هم باید هوای میزبان های مهربانمان را داشته باشیم! لحظاتتون خوش!

به کانال سبحان دکور بپیوندید!

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه سبحان دکور