سبحان دکور

طراحی داخلی رستوران 240 متری مکزیکی


تحریریه معماری سبحان دکور

معمار: Esrawe Studio
موقعیت پروژه: مکزیکو سیتی، مکزیک
متراژ پروژه: ۲۴۰ متر مربع
سال اتمام ساخت: ۲۰۱۸
طراحی داخلی رستوران 240 متری مکزیکی
رستوران El Califa مرجعی برای تمام رستوران های مکزیک با غذای سنتی (تاکو، غذای محبوب مکزیکی ها) است، اما بدون شک طراحی آن ویژگی های بارز یک رستوران را به نمایش می گذارد. در سال ۲۰۱۷ این نام تجاری فرآیند توسعه طراحی رستوارن های خود را آغاز کرد و اولین مکان خود را در یکی از شلوغ ترین خیابان های مکزیک افتتاح نمود. این محل جدید شامل طراحی و ساخت رستورانی بود که دستورالعمل های تکامل نام تجاری بر عهده داشت و سعی داشت هویت های این مکان را معرفی کند. 
طراحی آشپزخانه رستوران مکزیکی
استودیو طراحی Esrawe منبع الهام طراحی خود را در تورتیلا (نان ذرت مکزیکی) دنبال کرده و از عنصر غذایی به عنوان الگوی طراحی خود بهره برده است. این ویژگی به صورت یک الگوی هندسی درآمده و توسط پنل های بتنی قالب گرفته شده به دیوارهای رستوارن متصل گردیده است. در طراحی این رستوان تقسیم بندی فضا بسیار هوشمندانه صورت گرفته است.
دکوراسیون رستوران مکزیکی 240 متری
طراحان برای اینکه بتوانند تعداد زیادی مشتری را پشتیبانی کنند از ایجاد المان های اضافی پرهیز کرده و سعی شان بر این بود ک زیباسازی فضا را با حداقل اضافات بر روی سقف و دیوارها نشان دهند. سقف مجموعه از کاشی های براق مشکی ساخته شده و هارمونی آن با پنل های بتنی دیوارها به رنگ طوسی روشن عالی است. نورپزدازی فضا توسط لامپ و چراغ های طلایی رنگ ساده صورت گرفته تا در برخورد نور با سقف و کف فضایی رویایی با تِم مکزیک مدرن ایجاد نماید. 
دکوراسیون رستوران مکزیکی 240 متری
آشپزخانه در دید مشتریال قرار دارد و پس از سفارش می بایست به سمت پیش خوان رفت و غذای خود را تحویل گرفت. درست مانند بسیاری از فست فود های امروزی که از این گونه پلان ها بهره می برند. نمای رستوران هم مانند کل فضا از الگوی دیوارها بهره برده است. پشت نمای شیشه ای حلقه های استیل ساده ای قرار دارند که الگویی مشابه دیوارها را به نمایش می گذارند. رستوران El Califa تعریف تازه ای از یک فضای مدرن با تِم غذا و الگوهیا سنتی به شمار می رود. 
طراحی سقف رستوران
طراحی نما رستوران
طراحی نما رستوران
طراحی داخلی رستوران
طراحی داخلی رستوران
طراحی سرویس بهداشتی رستوران
پنل های بتنی دیوار
طراحی داخلی رستوران
طراحی داخلی رستوران
طراحی داخلی رستوران مکزیکی
طراحی نمای رستوران
طراحی نمای رستوران
طراحی نمای رستوران

طراحی نمای رستوران

تحریریه معماری سبحان دکور

منبع:archdaily.com