سبحان دکور

طراحی و معماری امروز، با توجه به شرایط جهانی به سمت طراحی سبز و پایدار می رود.از جمله روش های رسیدن به این  هدف استفاده از متریال های بازیافتی و به اصطلاح دوستدار طبیعت است. طناب کنفی از جمله این متریال هاست که از  سالیان پیش وجود داشته و هم چنان هم ایده های شگفت انگیزی برای طراحی داخلی و دکوراسیون مدرن ارائه می دهد. در ابتدا این طناب از نوارهای پیچشی از پوست لیمو ساخته می شده و به سرعت به استفاده از الیاف گیاهی، انگور، موهای حیوانات و چرم برای ایجاد طناب پیش رفته است. اگر شما هم از جمله شهروندان نگران محیط زیست و طبیعت هستید در این مقاله با ما همراه باشید. 

– کاربرد طناب کنفی در طراحی داخلی

برخلاف تصور همگان، کارایی طناب در طراحی امروزی محدود به وسایل خانه نیست و در طیف گسترده ای از کاربری ها به عنوان متریال ارزان قیمت به کار می رود.

  • کاربرد طناب در خانه

طناب در طراحی پله
کاربرد طناب در طراحی به عنوان نرده پله

طناب در طراحی پله
کاربرد طناب در طراحی به عنوان نرده پله

همان طور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید یک ایده ناب و چشم گیر می تواند در پله های منزل شما نمایان شود. هم به عنوان نرده ها و هم به عنوان جداکننده فضای پله.

طناب در طراحی خانه
استفاده از طناب به عنوان پارتیشن و یا قفسه

طناب در طراحی وسایل خانه
استفاده از طناب در ساخت وسایل خانه

طناب در نورپردازی
استفاده از طناب در نورپردازی

طناب در طراحی سقف
استفاده از کناف در طراحی سقف و پرده

تصاویر بالا نمونه هایی خلاقانه از استفاده طناب کنفی در خانه هستند که به شما معرفی کردیم. به طور کلی طناب کنفی، طراحی فضاهای مختلف خانه را با ایده های جالب، خلاقانه و نامتعارف تطبیق می دهد و حس فضاهای دریایی را به مخاطب القا می کند.البته دکوری های کنفی راه های آسان تری برای استفاده از این متریال هستند.

  • کاربرد طناب در فضاهای تجاری و رستوارن

طناب در طراحی رستوارن
استفاده از طناب در طراحی رستوران

در رستوران بالا طراح برای ایده گرفتن به سراغ فرش رفته و هدفش از استفاده طناب هاب رنگی تداعی فرش های دستباف و رنگارنگ بوده است.


استفاده از طناب در طراحی رستوران

به طور کلی در طراحی رستوران ها این ایده می تواند به تفکیک میزها و ایجاد حریم هنگام غذاخوردن کمک نماید.

طناب در طراحی رستوارن
استفاده از طناب در طراحی سقف و مبلمان 

طناب در طراحی ویترین
طراحی ویترین با طناب

طناب در طراحی ویترین
طراحی فروشگاه لباس

  • کاربرد طناب در فضاهای اداری


فضای اداری در چین


طناب در طراحی داخلی اداره

نکته قابل توجه در طراحی فضاهای اداری وجود حریم های شخصی و حفظ آرامش برای بازدهی بیش تر کارکنان است. این ایده می تواند علاوه بر تحقق بخشیدن به هدف فوق از خشک و بسته بودن فضاهای اداری بکاهد.

  • نکات زیرکانه در استفاده از طناب کنفی

– طناب کنفی رنگی

طناب کنفی رنگی
طناب رنگی

طناب کنفی رنگی
طناب رنگی برای سبحان دکور کودک

طناب کنفی رنگی
طناب رنگی در طراحی راه پله

نورپردازی با طناب رنگی
طناب رنگی در طراحی لوستر

طناب های کنفی از حالت یکنواخت و یک رنگ قدیمی خارج شده و با رنگ فضای شما را بسیار دل نشین و جذاب می کند. خلاقیت خود را به کارگیری و رنگ ها را وارد فضای خود کنید حتی در راه پله!!

– ایجاد بافت در کناف

ایجاد بافت در طناب
ایجاد بافت در طناب

ایجاد بافت در طناب
ایجاد بافت در طناب

ایجاد بافت در طناب
ایجاد بافت در طناب

همه ما عادت کرده ایم طناب را به صورت رشته ای و نهایتا پیچ داده شده ببینیم ، اما می توان با ایجاد بافت های مختلف تنوع زیادی را در آن به وجود آورد. حتی خود شما هم می توانید با توجه به شکل پایینی بافت خود را به وجود آورید.

کلام آخر: با کمی خلاقیت می شود بهترین استفاده را از کم هزینه ترین و ساده ترین متریال های اطرافمان داشته باشیم فقط کافی است اطرافمان را بهتر ببینیم.

نویسنده: گلنار صفدریان | تحریریه سبحان دکور