سبحان دکور

خریدن ملک هم دردسرهای خودش را دارد. در شهر که باشید، کارتان ساده‌ تر و بی‌ دردسرتر می‌ گذرد، اما امان از وقتی که به شهرهای پرگردشگر یا مناطق ویلایی‌ نشین بروید. این‌ جور مناطق، پایگاه خیلی از کلاهبرداران املاک است که، زمین یا ویلایشان را به جای فروختن به مشتری قالب می‌ کنند. برای این که گرفتار این افراد نشوید، گروه فنی مهندسی روماک در این مطلب چند توصیه‌ مهم برایتان دارد.

طراحی نمای ویلا
تصویر گروه فنی مهندسی روماک

ویژگی های شرکت مشاور املاکی

اگر شما پولی را برای خرید یک ملک کنار گذاشته‌ اید نباید به هیچ عنوان بی‌ گدار به آب بزنید. اول از همه دنبال مشاور املاکی باشید که مجوز داشته باشد. مجوز املاک را معمولا به دیوار می‌ زنند، اما اگر نبود، آن را درخواست کنید. اگر چنین مدرکی ندیدید هم به‌ سرعت محل را ترک کنید!
زمین‌ هایی که با وکالت‌ نامه‌ یا قول‌ نامه‌ های غیررسمی، دست‌ نویس و ریش‌ سفید‌منشانه نوشته می‌ شوند و هیچ نشان و مهر معتبری ندارند، ‌ارزان‌ تر معامله می‌ شوند، اما درنهایت می‌ توانند برایتان مشکل‌ ساز شوند. لطفا حتما قرارداد معتبری تنظیم کنید.

سوالات مهم در خصوص خرید ملک

مشاوران گروه فنی مهندسی روماک سوالات مهمی را مطرح می کنند که قبل از معامله باید درموردشان فکر و تصمیم گیری کنید:

  • طرف معامله‌ تان چه کسی است؟ ( آیا به خوش‌ نامی او اطمینان دارید؟ این موضوع را با صاحب بنگاهتان در میان بگذارید. با آدم بدحساب و بدنام معامله نکنید، حتی اگر تخفیف ۱۰۰ درصدی پیشنهاد داد!)
  • ملکی که می‌ خرید چه ویژگی‌ هایی دارد؟
  • فروشنده مالک آن است یا در رهن بانک و اشخاص قرارگرفته است؟
  • نوع کاربری‌ اش چیست؟
  • شرایط انشعاباتش چطور؟
  • آیا منطقه‌ ای که ملک در آن واقع شده ویژگی‌ های خوبی دارد؟
  • ساختمانی که در داخل زمین قرار گرفته چطور؟ 

روش استفاده از خدمات مشاور املاک

به گفته گروه روماک خیلی از زمین‌ هایی که ما نیت خریدشان را در سر داریم ‌از محل زندگی‌ مان دور هستند. برای دیدن تمام این موارد نمی‌ توانیم هرروز کار و زندگی‌ مان را رها کنیم و به آن مناطق برویم. در چنین مواقعی یک سری کارشناس که مورد اعتماد باشند و بتوانند با استفاده از سیستم‌ های جدید مثل ویدیوچت، ایمیل یا حتی شبکه‌ های اجتماعی مشخصات ملک را به شما ارائه کنند، بسیار به کار می‌ آیند، البته منظور هر مشاور یا شرکتی نیست. سراغ قابل‌ اعتمادها بروید!

بعد از خرید یک ملک، زمان « شخصی‌ سازی» خانه با توجه به نیازهای جدید و دکور کردن آن است. بنگاه‌ های کمی هستند که ‌بعد از فروختن خانه با شما می‌ مانند، اما برخی از مشاوران املاک برای دکور کردن خانه و بهبود شرایط آن پیشنهادهایی برایتان دارند. حداقل کمک این مشاورها معرفی مکان‌ هایی است که ابزار و وسایل موردنیازتان را با کیفیت و قیمت مناسبی تهیه کرده و می‌ فروشند، پس از این موضوع هم غافل نباشید.

کلام آخر : این توصیه‌ های مهم برای خرید خانه را کارشناسی از گروه مشاوران املاک روماک که در زمینه‌ خرید، فروش و تجهیز خانه‌ ها و زمین‌ های ویلایی تخصص دارند، بازگو کرده‌ اند. این گروه تمام مشخصاتی که درباره‌ شان گفت‌ وگو شد را به مشتری ارائه می‌ کنند.

منبع : مجله منزل