سبحان دکور

حرکت آرام بخش پارچه ای لطیف در وزش نسیم با منظره ای رو به شن های ساحل، منظره ای است که از لطافت و وجود پرده حریر در یک فضا به ذهن خطور می کند. اما این آرامش و زیبایی می تواند به خانه شما هم وارد شود اگر بدانید چطور صدایش را بشنوید! این مطلب به شما می گوید که کی و کجا حریر را به خانه خود بیاورید.مدل و نوع پارچهدر چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانیان از دیرباز نقش مهمی داشته و دارد. پس اهمیت آن لزوم شناخت جنس پارچه و فضای مناسب آن را دوچندان می کند.

  • ترفندهای هنرمندانه در به کارگیری پارچه حریر در خانه 

– حفط حریم خصوصی و جداسازی فضاها

به کارگیری حریر برای تفکیک فضا
تفکیک فضا توسط پارتیشن از جنس حریر

به کارگیری حریر برای تفکیک فضا
جداسازی فضای لابی توسط پارتیشن از جنس حریر

از انعطاف پذیری حریر استفاده کنید و برای جدا سازی فضاهای خانه خود  پارتیشن ها با جنس حریر را جایگزین دیوار و صفحات صلب نمایید. با این کار علاوه بر این که تفکیک مورد نظرتان را انجام داده اید، از ورود نور به فضا جلوگیری نکردید و هم چنین  فصای شما بسته و تاریک نخواهد شد.

-پارچه حریر در سبحان دکور خواب

حریر در سبحان دکور خواب
به کارگیری پارچه حریر در طراحی سبحان دکور خواب

حریر در سبحان دکور خواب
به کارگیری پارچه حریر در طراحی سبحان دکور خواب

حریر در سبحان دکور خواب
استفاده از پارچه حریر در طراحی تاج تخت خواب

سبحان دکور خواب برای همه به عنوان یک فضای خصوصی شناخته می شود اما همین فضای خصوصی را هم می توانید با جداسازی محدوده تخت خواب از سایر قسمت های سبحان دکور خصوصی تر کنید.داشتن تاج تخت خواب هم که همیشه نماد سبحان دکور خواب های رویایی بوده و هست، پس با استفاده از حریر این رویا را محقق کنید و  سبحان دکور خوابی متفاوت داشته باشید.

-پارچه حریر در طراحی حمام

حریر در طراحی حمام
استفاده از پارچه حریر برای وام حمام

دیدن صحنه بالا می تواند لذت حمام و آرامش را دوچندان کند.جلوه های غیرمنتظره(همانند پرده زدن به دور یک وان حمام یا لوستری ظریف در یک فضای کاربردی) به فعالیت های روزمره ما ماهیت جادویی و اسرارآمیزی می دهد و ثابت می کند که طراحی های لوکس نیاز به هزینه کردن زیاد ندارد.

– سایر رنگ های حریر را فراموش نکنید

حریر رنگی در طراحی داخلی
حریر به رنگ بنفش در هم خوانی با مبل

حریر رنگی در طراحی داخلی
ترکیب رنگ در پرده از جنس حریر

حریر رنگی در طراحی داخلی
حریر مشکی در هماهنگی با فضای نشیمن

چرا همه ما حریر را به رنگ سفید می شناسیم؟ در صورتی که رنگ ها و حتی طرح های مختلف می تواند حسی خاص تر به فضای شما القا کند.در انتخاب رنگ به سبک طراحی دکوراسیون خود و هم چنین هارمونی رنگی حاکم بر فضا دقت کنید.

– مدرن تر کردن  پارچه حریر در طراحی داخلی

طراحی مدرن حریر
طراحی مدرن پارچه حریر

طراحی مدرن حریر
طراحی مدرن پارچه حریر

طراحی مدرن حریر
طراحی مدرن پارچه حریر

اگر فضای خانه شما به پرده مدرن تری نیاز دارید، با به کارگیری پنل های شفاف جداکننده از جنس حریر لطافت آن را حفظ کرده و این گزینه را از دست ندهید.این نوع پنل ها هم چنین این امکان را به شما می دهند تا با روی هم قراردادنشان میزان نور طبیعی خانه را نیز کنترل کنید.

کلام آخر: به طور کلی استفاده از حریر جلوه هایی از زیبایی، رنگ و نور و سایه را به منزل شما می آورد و خانه را رویایی تر می کند.پس این فرصت را از دست ندهید.

برای آگاهی بیش تر مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

-شیک ترین پرده های مدرن در دکوراسیون داخلی: پرده زبرا

-۷ نکته برای انتخاب و خرید پرده در دکوراسیون منزل

-پرده های شیک و ارزان در دکوراسیون منزل

-پرده های متفاوت برای دکوراسیون منزل!

نویسنده:گلنار صفدریان | تحریره سبحان دکور